
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 34.50137 mg |
| Type | Differential |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 20 mA |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Response Time | 300 ns |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 500 µA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Max Supply Current | 500 µA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 1 mA |
| Output Current per Channel | 6 mA |
| Max Input Current | 250 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 2268
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.21117 | $2.11170 |
| 25 | $0.18809 | $4.70225 |
| 50 | $0.17480 | $8.74000 |
| 100 | $0.16244 | $16.24400 |
| 300 | $0.15275 | $45.82500 |
| 500 | $0.14363 | $71.81500 |
| 1000 | $0.13764 | $137.64000 |
| 3000 | $0.13107 | $393.21000 |
| 5000 | $0.12482 | $624.10000 |
